TADY JE UKLIZENO

VÍM O KAŽDÉ VĚCI, KTEROU MÁM. Už nejsem zasypaná kupou zbytečností, ke kterým nemám žádný vztah, které se mi nelíbí nebo je nepotřebuju. Svých věcí si vážím.

VÍM, PROČ TUTO VĚC MÁM. Už mě neovládají výčitky, že se něčeho nemůžu zbavit. Nechávám si jen to, co mám ráda nebo co potřebuju.

VÍM, KAM TATO VĚC PATŘÍ. Už mi nepřekáží odložené hromádky nezařazených věcí ani nemarním čas nekonečným hledáním ztracených věcí. Úložné prostory jsou praktické a zároveň estetické.

VÍM, PROČ TATO VĚC PATŘÍ ZROVNA SEM. Už úklidem netrávím tolik času ani do něj nevkládám nadměrné úsilí. Systém uspořádání věcí je přehledný, logický a jednoduchý.

VÍ TO I MŮJ MAŽEL A NAŠE DVĚ MALÉ DĚTI. Už se necítím jako služka. Každý člen domácnosti ví, za co je zodpovědný.

Do věcí, které mě obklopují jsem vnesla řád, který odráží, kým jsem. O svůj domov se starám ráda, protože mi přináší radost, klidbezpečí.

Ty si vážně tvoříš řád? Mé staré já mě nepoznává. Vždyť sis myslela, že právě řád je hlavním nepřítelem svobody. Pravda, to jsem si chvíli myslela … dokud mě nepohltil chaos mého vlastního života.

BYLA JSEM NESPOKOJENÁ

Během studentských let byl můj internátní pokoj pověstný černými puntíky za nedodržování pravidel úklidu. Spolubydlící na koleji mě neustále napomínaly za neumyté nádobí, zmuchlané oblečení a všude rozházené věci.

Nestarala jsem se o to, co vlastním, a tak bylo pořád něco zničené nebo ztracené. Nakupovala jsem neuváženě, proto se často stávalo, že se mi nová věc vzápětí nelíbila. Nedokázala jsem se zbavit věcí, ke kterým nemám žádný vztah, nebo ve mně dokonce vyvolávají negativní pocity.

Rostla ve mně nespokojenost s tím, co mám. Chtěla jsem něco jiného, ale nevěděla jsem co!

CÍTILA JSEM SE ZAHLCENÁ

Čím jsem byla starší, tím větší hromada se na mě valila. Uvědomila jsem si, že nejde jen o věci, ale také o neodkladné povinnosti, nesmyslné požadavky nebo přehnaná očekávání. Postupně ve mně sílil pocit zahlcení. Můj život byl plný stresuspěchu a věčného nestíhání.

Začala jsem se srovnávat s ostatními. Všude na mě číhaly jejich úspěchy a já se cítila neviditelnáneschopná a k ničemu. Myslela jsem, že když podám lepší výkon, třeba tím získám větší hodnotu. Brzy mi ale došel dech. Neměla jsem kde čerpat, neměla jsem co dávat. Bezradně jsem ležela na dně zamčené klece.

Mé někdejší představy o životě se zdály být nereálnými sny jedné naivní holky. A pak se stalo něco nečekaného.

TOHLE NEJSEM JÁ. KDO JSEM?

Chaos kolem mě způsobil, že jsem se stala sama pro sebe naprostým cizincem. A pak mi to došlo: Chaos uvnitř nás souvisí s chaosem venku. Svět, ve kterém žijeme a který vytváříme, je odrazem našeho nitra. Kdo porazí vnější chaos, porazí i vnitřní chaos a naopak.

Byla jsem odhodlaná porazit nejprve vnější chaos, protože se mi to zdálo jednodušší. Ovlivněná myšlenkami Marie Kondo (Zázračný úklid) a Davida Allena (Mít vše hotovo) jsem společně s manželem odstartovala velký úklid života. Vytvořili jsme řád ve sféře materiálních věcí, v digitálním prostoru, v oblasti finančníčasové.

Úklid se stal ozdravným procesem sebepoznání. Čím víc jsme uklízeli, tím jasnější nám bylo, kdo jsme, co potřebujeme a kam směřujeme. Náš řád jsme podle toho aktualizovali a vylepšovali. Vycházel z našeho nitra, proto přinášel svobodu. 

Aktivní tvorba promyšleného řádu byla jedním z nejzásadnějších praktických kroků, který prokazatelně měnil život celé naší rodiny. Lidé kolem nás si začali všímat reálné výsledky této snahy. Připadala jsem jim spokojenější, radostnější, sebejistější, svobodnější. Chtěli vědět proč. Chtěli vědět jak. Chtěli to taky. Začalo k nám chodit pro radu čím dál víc lidí. Říkali: změnili jste mi názor. Namotivovali jste mě. Funguje to!

A jaký je teda recept? Mou cestou k vítězství byla proměna chaosu v řád. Není nic jednoduššího, než začít materiální oblastí, věcmi, které vlastníme, místem, ve kterém žijeme, naším domovem. Zdánlivě povrchní, možná až nesouvisející téma, jako je úklid domácnosti, může odstartovat vnitřní transformaci člověka. Vím to, protože jsem to zažila. 

Teď předávám své know-how dál, abych ušetřila roky trápení všem, kteří se momentálně cítí stejně, jak jsem se cítila já. Nemusíte si nadále připadat nespokojení, zahlcení, vyčerpaní, uhnaní, neviditelní, neschopní ani bezradní. Mám pro vás návod, jak se těchto negativních pocitů zbavit. Stačí chtít. Rozhodnutí za vás udělat nemůžu, ale cestu vám ukázat můžu

Můj e-book s názvem Obklopte se tím, co milujete aneb 4 kroky na cestě od třídění věcí k životu, jaký chcete  přečetlo už přes 1 000 lidí. Přidejte se k nim i Vy a vyzkoušejte mou univerzální metodu třídění, díky níž nahlédnete do tajných koutů svého nitra a ujasníte si, co ve svém životě chcete a co zas ne. Zbavíte se zátěže a obklopíte se tím, co milujete. Pocit zahlcení už nad vámi nebude mít žádnou moc. Naleznete klid, radost a svobodu. Neváhejte a pojďte vstříc životu, po kterém toužíte.